Postanowiłam stworzyć 10 własnych sposobów na udany dzień. Czyli generalnie co, w moim przypadku, sprawia że dany dzień jest wyjątkowy, uśmiech nie schodzi mi z twarzy i nie próbuję go zaszufladkować jako jeden z tych, co to gorszy jest niż piątek 13-tego. Ta lista to moim zdaniem rzeczy/czynności, o których wszyscy powinniśmy pamiętać. Codziennie.

Każdy z nas ma czasem gorszy dzień, nie wie co ze sobą zrobić, nie ma chęci by rano wstać z łóżka. Warto mieć w zanadrzu, np. na szafce nocnej, spis rzeczy (a nawet swój własny dekalog udanego dnia!), które zawsze (bez wyjątków) potrafią poprawić nam humor. Dla każdego jest ona indywidualna, tak więc ja przedstawię te, którymi ja staram się kierować. Może się nią zainspirujecie lub napiszecie co Wy robicie w tym celu. Liczę na Wasze komentarze!

Tak więc zaczynajmy.

uśmiech

#1 Oczywiście pozycję pierwszą musi zająć… UŚMIECH

Niezaprzeczalnie i bezapelacyjnie. Uśmiech to podstawa. Nawet wymuszony z rana potrafi zdziałać cuda, ponieważ tak samo wydzielają się endorfiny sprawiając, że czujesz się lepiej, a Twój humor od razu się poprawia. Zadbaj o to by śmiać się każdego dnia, nie hamuj tego, stwórz z uśmiechu swój nawyk. Niech będzie on Twoją wizytówką!

#2 Nie śpij do południa

Szkoda dnia! Jeśli chcesz wygospodarować trochę więcej czasu, bo masz wrażenie, że nie masz kiedy podrapać się po tyłku, to to jest jedno z rozwiązań dla Ciebie 🙂
Jaaasne, że czasem ciężko wstać, kiedy za oknem ciągle noc, a łóżko przyciąga nas jak najlepszy magnes. Ale naprawdę warto. Ludzie sukcesu wstają o 5 rano i idą biegać. Ludzie zdobywający szczyty swoich marzeń nie czekają aż ktoś ich obudzi, sami wstają jak najwcześniej by mieć czas na to co zaplanowali. Ba! Nie mogą się tego dnia doczekać! Mnie osobiście boli głowa, kiedy za długo leżę w łóżku… Także problem sam się rozwiązuje, ale jeśli Ty tak nie masz, postaraj się dostrzec w tym korzyści, zrób tak kilka razy i zobacz co się zmieniło, wstań wcześnie i zrób coś dla siebie, coś na co nie miałbyś czasu śpiąc do późna. Jeśli efekty będą zadowalające to nie zrezygnujesz z tego już nigdy.

#3 Myśl o rzeczach przyjemnych

Koniec z negatywnym myśleniem! Kochani, po co faszerować się dołującymi i przygnębiającymi frazesami? Dlaczego nie potrafimy być dla siebie tacy, jak oczekujemy że inni będą nas traktować? Bądźmy dla siebie dobrzy i nie wpędzajmy się w depresje i przeświadczenie, że wszystko co nas spotyka jest złe i że nigdy nam nic nie wychodzi. Życie jest po to, żeby z niego czerpać i uczyć się, zdobywać nowe doświadczenia, iść do przodu. Pozbądźmy się tych negatywnych słów z naszych codziennych słowników i zacznijmy żyć!

kydfjkhgkj

#4 Rób to co kochasz

Znasz to uczucie kiedy zaczynając robić coś co lubisz zatracasz się w tym do tego stopnia, że zapominasz o mijającym czasie? To jest właśnie to! O to chodzi, jeśli coś kochasz to rób to jak najczęściej! Po co odbierać sobie radość z takich czynności, skoro daje nam to szczęście. Nie zasłaniaj się pracą, obowiązkami, zawsze można wygospodarować trochę czasu na to, co jest naszą pasją, zamiłowaniem. Jeśli znajdziesz na to czas to przy okazji na pewno zaliczony będzie także #1! 😉

#5 Rozmawiaj z tymi, których kochasz

Nie zapominaj o najbliższych. Oni też często czekają aż się odezwiesz, a i dla Ciebie na pewno jest to ważne. Rozmowa z bliską osobą potrafi pomóc w najtrudniejszych sytuacjach. Dobrze się wygadać lub mieć z kim się pośmiać z nowego komediowego filmu. Taka rozmowa potrafi być ulgą dla serca, nieprawdaż? Codziennie dbajmy o swoje relacje, a przetrwają one dłuuugie lata 🙂

#6 Daj coś od siebie

Nie myśl przez cały dzień tylko o sobie. Nie można popadać ze skrajności w skrajność. Rozmawiając z kimś słuchaj co ta osoba ma Ci do powiedzenia… SŁUCHAJ a nie “słuchaj”… Czasem ktoś bardzo blisko może potrzebować pomocy. Zapytaj ukochanej osoby jak jej minął dzień, zadbaj by przyjaciel wiedział, że może na Ciebie liczyć, nie opowiadaj w okół tylko o swoich problemach. Zainteresuj się też innymi, a oni zainteresują się Tobą.

#7 Panuj nad emocjami

Po prostu nie daj się. Bywają sytuacje, w których można nad sobą stracić kontrolę, ale po co? Co to tak naprawdę da? Zszargane nerwy, kłótnie, problemy… A przecież można inaczej. Nie obrażaj się bez powodu, nie rób problemu tam gdzie go nie ma. Policz do 10, oddychaj, nie daj się zjeść negatywnym emocjom. Zadbasz tym również o swoje zdrowie!

drtcgvhjb

#8 Znajdź czas dla siebie

To jest bardzo ważne. Jeśli przez długi czas będziesz się zajmował wszystkim innym i wszystkimi innymi oprócz siebie i swoich potrzeb, to zwariujesz i ciężko będzie Ci się z tego wydostać. W gąszczu zajęć i problemów swoich oraz innych zapominamy jak ważne jest spędzanie czasu samemu ze sobą. Chwila poświęcona sobie powinna dostarczyć zastrzyku energii do przebrnięcia przez inne obowiązki dnia 😉

#9 Zaplanuj co chcesz zrobić jutro

Warto to zrobić, aby zaoszczędzić cenny czas na zastanawianie się co trzeba jeszcze zrobić i na organizację, bo przecież wszystko to zrobiłeś dzień wcześniej. Potem wystarczy już tylko po kolei skreślać co już mamy z głowy i nie martwić się, że o czymś zapomnieliśmy.

#10! Podziękuj za ten dzień!

Miałeś dobry dzień? Podziękuj za to. Miałeś zły dzień? Podziękuj za szansę do nauki i wyciągania wniosków na przyszłość. Zastanów się co dało Ci radość tego dnia, a co mógłbyś poprawić. Wszystko przychodzi z czasem i nikt nie jest idealny. Za co jesteś wdzięczny, co następnym razem zrobisz inaczej, czego nie powiesz lub co powiesz, co zrobisz lub od czego się powstrzymasz. Dostałeś szansę do tej nauki, a to nie jest byle co.
Zawsze jest za co dziękować!

kjnlkjdzs

Oto moje sposoby. Mam nadzieję, że znajdziecie coś dla siebie, wypróbujecie lub napiszecie co Wy robicie każdego dnia, by był on udany 🙂

Facebooktwitterpinterest

Written by 

Lubię rozmyślać, dużo rozmyślać. I właśnie to tutaj robię - dzielę się z Wami tym, co wymyśliłam i co uważam za ważne. Nie znajdziecie tu taniej rozrywki i głupich obrazków, to nie mój styl. A więcej o nim dowiecie się pozostając ze mną na dłużej i z moimi słowami. Kawa jest bardzo wskazana!