W moim codziennym życiu bardzo często spotykam się z osobami, które sprawiają wrażenie jakby cieszyły się z tego, że sprawią komuś przykrość, zepsują dzień, powiedzą coś niemiłego i widzisz, że zwyczajnie czerpią z tego radość. Są zadowolone z tego, że miały przez moment wpływ na życie kogoś innego, na jego stan emocjonalny czy nawet fizyczny w skrajnych przypadkach. Nie zdawałam sobie sprawy jak wiele jest takich ludzi. Możesz stwierdzić, że to odbicie ich samych, ich problemów i że te wszystkie przykre słowa nas nie dotyczą. To prawda, jednak trzeba umieć odciąć się od takich osób i tego co robią, co oczywiście nie jest rzeczą łatwą, ale konieczną.

nie mam kontroli nad własnym życiem – będę mieć nad twoim

Zdarza się tak, że niektórzy mówią coś naprawdę przykrego, wyłącznie po to, by samemu poczuć się lepiej. W tym konkretnym momencie nie interesują ich Twoje uczucia, czy to że mogą nie mówić prawdy. Najgorsze co możemy wtedy zrobić, to uwierzyć w te słowa, które wcale mogą nas nie dotyczyć. Może ta osoba uwielbia być złośliwa, często nie mówi wprost, a takie zawoalowane obelgi czy przytyki są nawet jeszcze gorsze, świetnie pokazują z jaką osobą masz do czynienia i że dla twojego dobra najlepiej trzymać się od niej z daleka.  Jeśli nie potrafi powiedzieć czegoś wprost to znaczy, że ma ona po prostu problem ze sobą, nie z Tobą. Niestety Ty zaczynasz się już zastanawiać, co takiego miała na myśli mówiąc te rzeczy, wpadasz w paranoję wyszukując w sobie wad, o których nie miałeś pojęcia. A co jeśli ten ktoś ma rację? A co jeśli nie?

Wybaczcie, ale prawdę mówiąc ja nie mam szacunku do tego typu ludzi. Nie mam pojęcia, jak można cieszyć się ze sprawienia komuś przykrości. Jak może być to czyimś celem? Kim są ci ludzie? Dlaczego roszczą sobie prawa do tego, jak mam siebie postrzegać, co mam o sobie myśleć? Nie sądzę, żeby chciały one być traktowane w podobny sposób, często same nie potrafią przyjmować nawet konstruktywnej krytyki. I co tu można myśleć o takiej osobie…

Sprawia nie przykrości otoczeniu nie zmieni twojego życia na lepsze

Ja wiem, że zdarzają się różne rzeczy, wiele sytuacji, z których może nie umiemy wybrnąć i które nas przerastają. Czujemy się jakby wszystko wymykało się nam spod kontroli i nie możemy nic już zrobić. Nie jesteśmy zadowoleni z tego jak wygląda nasze życie, może zazdrościmy innym ich życia, a nawet naszego wyobrażenia o nim, bo przecież tak naprawdę nie wiemy nic o tym, jak ono może wyglądać. Ktoś inny również może mieć swoje problemy i na pewno je ma, ale stara się je jakoś przezwyciężać i dzięki temu jego życie jest bogatsze o doświadczenia, staje się silniejszym człowiekiem, lepszym, umiejącym poradzić sobie nawet w najtrudniejszych chwilach. A my nie… To co wtedy robimy? Wybuchamy. Wyżywamy się, bo dlaczego nie? Przecież z jakiej racji ta druga osoba ma mieć lepiej ode mnie, jesteśmy takimi samymi ludźmi.

No właśnie.

To znaczy, że każdy z nas ma kontrole nad własnym życiem i może decydować jak ono będzie wyglądać i jak będzie wyglądało jego podejście do niego. Nikt nie ma życia usłanego różami i warto żebyśmy zdawali sobie z tego sprawę kiedy będziemy chcieli nakrzyczeć następnym razem na obsługę sklepu, czy kogoś kto zrobił coś, co nam się nie spodobało. Wszyscy jesteśmy tylko ludźmi i mamy swoje uczucia, ale nikt nie ma prawa wyżywać się na innych za swoje niepowodzenia i problemy. Wszyscy je mamy, co nie znaczy, że możemy bezkarnie poniżać innych, po to żeby samemu poczuć się odrobinę lepiej. Na koniec i tak to w niczym nie pomoże, a jeszcze może zaszkodzić, bo przecież kto chciałby mieć w swoim otoczeniu ludzi, którzy wady widzą tylko u innych, a swoje zamiatają pod dywan.

nie PRZEJMUj się innymi, ważne ŻEBYŚ ty BYł w porządku

 

Facebooktwitterpinterest

Written by 

Lubię rozmyślać, dużo rozmyślać. I właśnie to tutaj robię - dzielę się z Wami tym, co wymyśliłam i co uważam za ważne. Nie znajdziecie tu taniej rozrywki i głupich obrazków, to nie mój styl. A więcej o nim dowiecie się pozostając ze mną na dłużej i z moimi słowami. Kawa jest bardzo wskazana!