Kochani, mam dla Was dziś bardzo ciekawą poradę, którą zaczerpnęłam z książki, a raczej książeczki, Anthony Robbins’a “Olbrzymie kroki”. Oczywiście powstała ona w nawiązaniu do światowego bestsellera “Obudź w sobie olbrzyma”, ale jest jego kieszonkową wersją, w której znajdziemy 365 działań, jakie należałoby wykonywać dzień po dniu, żeby ulepszyć jakość swojego życia. Postanowiłam, że podzielę się teraz z Wami jedną rzeczą, którą każdy w swoim życiu zrobić powinien. Bez tego trudno by nazwać je prawdziwym życiem – byłaby to raczej wegetacja. Coś jak życie od pierwszego do pierwszego w oczekiwaniu, aż los sam się odmieni. Mam nadzieję, że po tym tekście z chęcią sami sięgniecie do tej pozycji, żeby z dnia na dzień stawać się coraz szczęśliwszym! To do dzieła!

“Nic nie zdarza się, jeśli nie jest wpierw marzeniem.”
– Carl Sandurg

A mowa będzie o tym, że warto spisywać swoje cele. Po pierwsze, spisane stają się bardziej realne. Po drugie, będą precyzyjne, a nie tylko przywoływane w głowie w okrojonej formie. Po trzecie, poczujemy tę ekscytację podczas ich wypisywania i będziemy tylko czekać, aż zaczniemy do nich dążyć i odnosić w tym sukcesy. 🙂

Zacznijmy od tego, że…

… warto marzyć. Nawet te najbardziej dziecinne i zwyczajne marzenia są nam w życiu potrzebne. Bez nich nie wiedzielibyśmy, po co mamy istnieć. Po to, żeby pracować, bo potrzeba pieniędzy na utrzymanie? Żeby płacić podatki? Żeby poczynać dzieci? A może po to żeby żyć? Żyć dokładnie tak, jak tego chcemy. A Ty czego chcesz? Jak chcesz, by Twoje życie się potoczyło? Jakie masz marzenia?

Postaw krok w kierunku zmian

Masz już je wypisane? Brawo! To teraz pewnie chciałbyś podjąć jakieś działanie prawda? Decyzja należy do Ciebie. Chcesz czy nie? A może coś Cię powstrzymuje? Ja Ci powiem co to takiego – strach. Boimy się podejmować decyzji, bo to by oznaczało, że musimy brać odpowiedzialność również w przypadku niepowodzenia. No cóż – każdy medal ma dwie strony. Ale czy to oznacza, że mamy nie próbować? Wyobraź sobie, że możesz wszystko, a każde postanowienie ma gwarancję sukcesu. Skoro już możesz wszystko, to co Cię teraz stopuje?

Zastanów się jaki aspekt Twojego życia wymaga poprawy i zacznij już dziś Go zmieniać. Jeżeli jest coś, co nie koniecznie przynosi Ci radość – postaraj się od razu zdecydować, co musisz z tym zrobić, by jak najszybciej ujrzeć efekty. Ale przede wszystkim nie bój się tej odpowiedzialności, weź życie w swoje ręce i podejmij tę decyzję – chcę być szczęśliwy czy nie? Nie odkładaj tego na potem.

Nie płacz nad rozlanym mlekiem

To, że coś Ci się nie udało, to jeszcze nie koniec świata. Z każdej sytuacji należy wyciągać wnioski i – najtrudniejsze – uczyć się i nie popełniać tych samych błędów dwa razy. Albo chociaż już poprzestać na tym dziesiątym razie… Zastanów się, czego się do tej pory nauczyłeś, lub czego powinieneś był się nauczyć, dzięki zdobytym doświadczeniom?

A teraz mam dla Ciebie schemacik, odpowiedz szczerze na pytania w nim zawarte, a potem koniecznie umieść je w miejscu, do którego codziennie zaglądasz. Muszą być one dla Ciebie widoczne.

UntitledJuż dziś zastanów się co możesz zrobić, żeby zmienić to, co zmienić pragniesz. Pamiętaj o tym, że raz zdefiniowane cele nie muszą być niezmienne. Możesz spokojnie je modyfikować w miarę potrzeb i sytuacji. Ale najważniejsze jest to, kim stajesz się dzięki wprowadzanym stopniowo zmianom.

No i oczywiście na swoich celach trzeba się…. koncentrować. Wracaj do nich codziennie i przypominaj Wszechświatu o złożonym przez siebie zamówieniu. 🙂

A na koniec jeszcze podsumowująca wszystko formuła sukcesu Anthony’ego Robbins’a:

1. Postanów, czego chcesz.
2. Podejmij działanie.
3. Obserwuj, co się sprawdza, a co nie.
4. Zmieniaj strategię działania dopóty, dopóki nie osiągniesz tego, co chcesz.

Działajcie Kochani! A może macie na to jakieś swoje sprawdzone sposoby? 🙂

Facebooktwitterpinterest

Written by 

Lubię rozmyślać, dużo rozmyślać. I właśnie to tutaj robię - dzielę się z Wami tym, co wymyśliłam i co uważam za ważne. Nie znajdziecie tu taniej rozrywki i głupich obrazków, to nie mój styl. A więcej o nim dowiecie się pozostając ze mną na dłużej i z moimi słowami. Kawa jest bardzo wskazana!