Picie kawy to dla mnie rytuał smaku, chwila dla siebie, czas na zebranie myśli i wrzucenie na luz. Jednocześnie dziwnie jakoś tak pić i siedzieć przy tym bezczynnie, dlatego chciałam przedstawić Wam kilka rzeczy, które świetnie dopełnią nam nasze #coffeetime, aby były jeszcze przyjemniejsze. Możemy je wykorzystać całkowicie na relaks, ale możemy również zrobić z nich bardziej pożyteczny rytuał, jak kto woli. Oto kilka fajnych rzeczy do zrobienia przy kawie 🙂

Zjedz coś pysznego

Uwielbiam pochłaniać do kawy różnego rodzaju słodkości i kiedy tylko mam do tego okazję, to nie potrafię sobie odmówić nawet najsłodszego deseru. Mmm! Ostatnio miałam okazję z przyjaciółką wybrać się do kawiarni Etno Cafe w Warszawie i dzięki tym pysznym naleśnikom nie miałam potrzeby dosładzać kawy! Powinnam jednak zmierzyć później poziom cukru we krwi…

Pisz dziennik, bloga, zapisuj myśli

Kolejną rzeczą do zrobienia przy kawie może być… zabranie się za pisanie. W trakcie picia kawy zwykle mam dla siebie kilka minut i lubię wykorzystywać je do zebrania myśli i przelania ich na papier. Bardzo pomaga mi to zebrać do kupy to, co chodzi mi po głowie i nie daje spokoju lub po prostu wyrzucić z siebie wszystko, co we mnie siedzi. Jeśli ktoś na co dzień zajmuje się pisaniem, na pewno robi to przy wielu kubkach kawy… Ja wiem, że właśnie tak bym robiła.

Oglądaj ciekawe i rozwijające wykłady

Ostatnio zapisałam się na darmowy miesiąc na Skillshare i już wiem, że znajdę tam mnóstwo ciekawych filmów z dziedzin, które mnie interesują. Mają filmy o fotografii, kaligrafii, czy nawet psychologii i biznesie, myślę że każdy znajdzie tam coś dla siebie. Rejestrując się z tego linku możecie również otrzymać dwa miesiące darmowej nauki, a jeśli tak Wam się spodoba, że postanowicie zostać, to dzięki Wam ja również otrzymam darmowy miesiąc korzystania z ich zasobów. Będę Wam za to mega wdzięczna!

Czytaj książki, blogi, artykuły

Idealnym zajęciem przy filiżance parującej kawy będzie także czytanie czy to książek, czy magazynów, czy po prostu artykułów w internecie. Cokolwiek, co by Was interesowało będzie super. Można ten czas wykorzystać na czytanie książek fabularnych i zatracenie się w jakiejś  historii, albo poświęcić chwilę, by dowiedzieć się co się dzieje na świecie. Ja uwielbiam czytać psychologiczne artykuły np. na focus.pl albo poszerzać wiedzę o marketingu z magazynu „Sprawny marketing”, który prenumeruję.

Dodatkowo możecie zapoznać się z moimi tekstami na tym blogu, będzie mi bardzo miło! Na przykład tym, w którym piszę jak to jest być książkowym holikiem 🙂

Przemyśl problem, poszukaj rozwiązań

Jeśli jest coś, z czym zmagasz się od jakiegoś czasu to może warto byłoby usiąść z ulubioną kawą i po prostu pomyśleć, przeanalizować problem czy zadanie na spokojnie. Czasami, kiedy zatrzymamy się na chwilę i odetchniemy, mogą nam wpaść do głowy pomysły, które wcześniej by się nie pojawiły nawet gdybyśmy nie wiadomo jak bardzo tego chcieli. Z chaosem kłębiącym się w naszej głowie ciężko jest ogarnąć swoje życie. Najpierw musimy zająć się tym co siedzi głęboko w nas, a dla czystej przyjemności możemy to robić z kubkiem kawy w dłoni.

Celebruj chwilę

Kto powiedział, że nie można robić nic?! Można. A czasem to nawet bardzo wskazane. Niekoniecznie trzeba o wszystkim rozmyślać, można po prostu odpuścić i dać odpoczynek głowie, zanim zwariujemy od natłoku myśli. Uznajmy to za swego rodzaju medytację. Coffee Meditation – ciekawe, czy ktoś już to wymyślił przede mną…

Nadrób zaległości z przyjaciółmi, rodziną

Kawa to idealny napój do picia w towarzystwie. Przy okazji dobrze porozmawiać z tymi, z którymi nie mamy czasu rozmawiać na co dzień i po prostu zapytać jak żyją. Nie wszystko musi się kręcić wokół nas, można od czasu do czasu poświecić chwilę w pełni na kogoś innego, co akurat najlepiej robi się, jak to wiemy z pewnej reklamy, przy filiżance ulubionej kawy.

Słuchaj muzyki

Jak już się relaksować to porządnie. Włączyć ulubione radio lub playlistę i rozkoszować się dźwiękiem ukochanych wykonawców. Możemy robić tylko to, a może to stanowić dopełnienie innych czynności, które będziemy w czasie picia naszej kawy wykonywać. Od nas zależy, czy stawiamy na totalny “chill”, czy lepiej nam się pracuje przy kawie i np. energetycznej muzyce.

Zaplanuj dzień/tydzień/miesiąc

Korzystając z tej chwili dla siebie, to dla siebie coś zróbmy. Zastanówmy się jak najlepiej zagospodarować swoim czasem i ustalmy, co takiego mamy do zrobienia w najbliższym tygodniu/miesiącu. Dzięki temu będziemy spokojniejsi, że o niczym nie zapominamy, bo przecież zrobiliśmy listę rzeczy do zrobienia w nadchodzącym czasie. Nic nie ma prawa nam umknąć. No cóż, to wypijmy za dobrze wykonane zadanie.

Podziękuj

A jeżeli masz w ogóle możliwość na takie chwile dla siebie, to powinieneś mieć świadomość, że nie każdy ma taki luksus i że masz za co być wdzięcznym. Więc podziękuj i ciesz się tym co masz. 🙂

Facebooktwitterpinterest

Written by 

Lubię rozmyślać, dużo rozmyślać. I właśnie to tutaj robię - dzielę się z Wami tym, co wymyśliłam i co uważam za ważne. Nie znajdziecie tu taniej rozrywki i głupich obrazków, to nie mój styl. A więcej o nim dowiecie się pozostając ze mną na dłużej i z moimi słowami. Kawa jest bardzo wskazana!